Umožnit a zajistit začlenění všech mladých lidí do společnosti.
Třetina mladých lidí v Evropě je ohrožena chudobou a sociálním vyloučením. Mnoho z nich nemá přístup ke svým sociálním právům. Řada jich nadále čelí četným formám diskriminace, předsudkům a trestným činům z nenávisti. Nová situace související s migrací s sebou přinesla řadu sociálních výzev i výzev souvisejících se začleněním. Je proto nesmírně důležité usilovat o naplnění práv všech mladých lidí v Evropě, včetně nejvíce marginalizovaných a vyloučených osob.
— Poskytovat právní ochranu a prosazovat mezinárodní právní nástroje k boji proti všem druhům diskriminace a nenávistných projevů a zároveň uznat, že mladí lidé jsou vystavováni četným formám diskriminace.
— Zintezivnit poskytování informací mladým lidem na okraji společnosti, aby se zajistilo, že jsou obeznámeni s prostory, příležitostmi a zkušenostmi, kterých mohou využít.
— Zajistit, aby všichni mladí lidé na okraji společnosti měli rovný přístup k systémům formálního i neformálního učení, a zabývat se přitom všemi aspekty začleňování.
— Posílit kapacity pedagogů pracovat s mládeží na okraji společnosti.
— Poskytnout více prostorů, příležitostí, zdrojů a programů na podporu dialogu a sociální soudržnosti a k boji proti diskriminaci a segregaci.
— Uplatňováním práva na životní minimum, spravedlivé pracovní podmínky, všeobecný přístup ke kvalitní zdravotní péči posilovat sociální podporu a zajistit konkrétní opatření ve prospěch mladých lidí na okraji společnosti.
— Zajistit, aby se mladí lidé na okraji společnosti účastnili všech rozhodovacích procesů a byli jejich klíčovými aktéry, zejména v případě procesů týkajících se jejich vlastních práv, dobrých životních podmínek a zájmů.