Bývalí partneři

Mezi partnery, s nimiž jsme spolupracovali, ale jejichž projekty již skončily, patří:

Hledá se LEADr.

Hledá se LEADr.

je vzdělávací soutěž Člověka v tísni pro lidi ve věku 17–25 let, kteří se chtějí aktivně zapojit do dění ve svém okolí. Motivuje mladé lidi k zájmu o komunální politiku a občanský aktivismus.

Kecejme do toho

Kecejme do toho

vytváří možnost pro mladé lidi, jak jednoduše vyjádřit svůj názor na věci, které se jich přímo týkají. Dává tak mladým lidem příležitost ovlivnit to, s čím nejsou spokojeni na celostátní a na evropské úrovni. Projekt Kecejme do toho přímo podporuje participaci mladých lidí. Jde tedy o spoluúčast dětí a mládeže na věcech veřejných. Projekt si klade za cíl informovat mladé lidi o aktuálním dění a diskutovat jejich názory a postoje. Nabízí mladým šanci prosadit navržené změny do reálného života.

#Můžeš to změnit

#Můžeš to změnit

pomáhá mladým lidem získat informace a zkušenosti, ale i kontakty potřebné k tomu, aby mohli začít měnit věci k lepšímu. Poskytuje jim prostor pro komunikaci s politiky a pracovníky obecních úřadů a metodicky a odborně je podporuje. Pokud vám tedy něco v okolí vadí, je hloupost sedět a nadávat. Ve spolupráci se školou, obcí, spolužáky a dalšími spoluobčany to můžete změnit.

Národní kontaktní centrum – gender a věda, Sociologický ústav AV ČR

Národní kontaktní centrum – gender a věda, Sociologický ústav AV ČR

přispívá k budování genderové rovnosti v oblasti vědy a výzkumu. Od roku 2009 organizují Mentoringový program pro středoškolačky se zájmem o technické vědy. Jejich cílem je studentky v jejich zájmu podpořit a spolu s mentorkami jim ukázat, že i ženy mohou být v technických oborech úspěšné. Mentorky tak fungují jako vzory, se kterými se mohou středoškolačky ztotožnit. Sdílí se středoškolačkami své zkušenosti z oborů, ve kterých mezi studujícími i vyučujícími stále převažují muži a odbourávají tak případné obavy středoškolaček ze vstupu do takového prostředí.

Seppia o.s.

Seppia o.s.

je o diskuzi mladých lidí s osobami s rozhodovací pravomocí se záměrem získat výstupy využitelné pro tvorbu politiky mládeže a je určen pro mládež věku 13 – 16 let.

Vteřina poté, z.s.

Vteřina poté, z.s.

je platformou pro práva dětí, které vyrostly nebo vyrůstají mimo rodinu. Sdružuje děti převážně z dětských domovů a náhradní rodinné péče. Cílem organizace je prosazovat práva ohrožených dětí a dávat jim hlas ve věcech, které se jich týkají.