Partneři

Snažíme se propojovat a podporovat organizace pracující s dětmi a mládeží, zajímavé neformální skupiny, projekty a iniciativy. Za dobu trvání projektu jsme měli a stále máme možnost spolupracovat s řadou partnerů, se kterými jsme pracovali na již existujících projektech, dali prostor vytvořit projekty nové, nebo se zapojili obsahově či finančně do realizace aktivit. Jste organizace mládeže? Skupina mladých lidí se zajímavým projektem? Iniciativa? Máte zájem o propojení? Ozvěte se nám a pobavíme se nad možnostmi spolupráce!

Mezi partnery patří:

 

Archa

Archa

je tištěný zpravodaj o výchově a vzdělávání mládeže určený především vedoucím jednotlivých členských sdružení vydávaný českou radou dětí a mládeže. Čtenářům každé dva měsíce nabízí zajímavé články o akcích, tipy na kurzy a podobně.

Adam.cz

je denně aktualizovaný zpravodajský a informační servis sdružení dětí a mládeže píšící o dění v neziskovém sektoru a spolcích pracující s dětmi a mládeží v ČR. Přináší informace a zprávy z oblasti práce s dětmi a mládeží, dobrovolnictví, smysluplného využití volného času dětí a mládeže, podpory mobility mládeže, neformálního vzdělávání, školení dobrovolných pracovníků a vedoucích, související legislativy, zdraví, publikuje pozvánky na akce, informuje o charitativních aktivitách, zveřejňuje zpravodajská, informační, vzdělávací a názorová videa.

Bachtale

Bachtale

je občansko romské sdružení, které se již patnáctým rokem zabývá prací s mládeží a romskou komunitou v Mimoni a Ploužnici. Více informací naleznete na facebookové stránce.

Česká středoškolská unie

Česká středoškolská unie

je nezávislý spolek hájící a prosazující zájmy a práva středoškoláků na celostátní úrovni. Sdružují žáky a studentské parlamenty ze středních škol, navzájem je propojují a vystupují jejich jménem při kontaktu s oficiálními institucemi a strukturami, které ovlivňují vzdělávací soustavu. Nadto pořádají vlastní projekty a zasazují se o podporu participace, občanského vzdělávání nebo jazykové vybavenosti. Hlavní náplní České středoškolské unie je komentovat vlastní vzdělávání středoškoláků a české školství a usilovat o větší angažovanost mladých lidí.

Eurodesk

Eurodesk

je evropská informační síť, která působí ve 34 evropských zemích. Umožňuje mladým lidem a pracovníkům s mládeží snadný a rychlý přístup k evropským informacím. Na svých webových stránkách a Evropském portálu pro mládež zveřejňuje informace týkající se evropských programů pro mladé lidi a pracovníky s mládeží, aktivit v zahraničí - studium, práce, cestování, ubytování nebo dobrovolnictví.

EUTIS, o.p.s.

EUTIS, o.p.s.

je nevládní nezisková organizace založená v roce 2005. Jejich cílem je dosáhnout lepšího a efektivnějšího zprostředkovávání informací o Evropské unii široké veřejnosti, studentům a specifickým skupinám, prostřednictvím pořádání besed, seminářů a konferencí na evropskou tematiku a organizováním odborných vzdělávacích cest do Bruselu a Štrasburku. EUTIS, o.p.s. také pravidelně organizuje modelové zasedání institucí EU pro studenty středních škol z celé republiky.

EYCA - Evropská karta mládeže

EYCA - Evropská karta mládeže

je mezinárodní identifikační a slevový průkaz pro mladé lidi od 5–30 let, a to jak pro studenty, tak nestudenty. S Evropskou kartou mládeže je snadné užívat si svět. Držitelů karet EYCA je v ČR nyní již více než 20 000 a mohou využívat přes 1 000 slev a výhod. V Evropě je Evropská karta mládeže nejrozšířenější slevovou kartou pro mladé, kteří mohou čerpat 60 000 slev ve 39 evropských zemích. Karty EYCA se také dají využít jako studentský průkaz na školách (a to jak na vysokých a středních, tak i na základních) a také jako členská karta v neziskových organizacích.

Gratias Tibi

Gratias Tibi

Gratias Tibi je soutěž Člověka v tísni pro mladé lidi do 30 let, kteří dělají něco prospěšného pro své okolí. Aktéři projektů, kteří projdou nominací a výběrem, získávají mimo jiné možnost účastnit se workshopů, které jim pomohou posunout jejich aktivitu ještě o kousek dál.

Hledá se LEADr.

Hledá se LEADr.

je vzdělávací soutěž Člověka v tísni pro lidi ve věku 17–25 let, kteří se chtějí aktivně zapojit do dění ve svém okolí. Motivuje mladé lidi k zájmu o komunální politiku a občanský aktivismus.

ICM Jindřichův Hradec

ICM Jindřichův Hradec

ICM - Informační centrum pro mládež v Jindřichově Hradci poskytuje komplexní informace z různých oblastí života mladých lidí nejen z Jindřichova Hradce a okolí. Informace odpovídají zásadám Evropské charty informací pro mládež. ICM garantuje stejné možnosti přístupu k informacím všem mladým bez rozdílu.

INEX-SDA

INEX SDA

je nevládní nezisková organizace, která se od roku 1991 zabývá mezinárodním dobrovolnictvím a mezikulturním vzděláváním. Posláním organizace je prostřednictvím dobrovolnických projektů, vzdělávacích programů a kampaní podporovat rozvoj tolerantní otevřené společnosti a aktivního odpovědného přístupu k okolnímu světu nejen v České republice, ale i na celém světě. Kromě jiného podporují iniciativu mladých lidí, jejich aktivity i dlouhodobé projekty, zapojování do strukturovaného dialogu nevyjímaje.

Kecejme do toho

Kecejme do toho

vytváří možnost pro mladé lidi, jak jednoduše vyjádřit svůj názor na věci, které se jich přímo týkají. Dává tak mladým lidem příležitost ovlivnit to, s čím nejsou spokojeni na celostátní a na evropské úrovni. Projekt Kecejme do toho přímo podporuje participaci mladých lidí. Jde tedy o spoluúčast dětí a mládeže na věcech veřejných. Projekt si klade za cíl informovat mladé lidi o aktuálním dění a diskutovat jejich názory a postoje. Nabízí mladým šanci prosadit navržené změny do reálného života.

Mladí občané

Mladí občané

jsou spolek, který byl založen mladými lidmi rozličných zájmů, ale společného cíle - zlepšovat náš veřejný prostor. U Mladých občanů mladí lidé zjistí, co je ve veřejném prostoru zajímá, jestli je to vzdělávání mladých lidí, práce v místní komunitě, vysoká politika, organizování projektů, zahraniční záležitosti, evropská témata, boj proti korupci, práce s veřejným prostorem, činnost osvěty nebo boj proti extrémismu a netoleranci. MOB organizuje akce a vzdělávací projekty taktéž v rámci Akademie mladých občanů.

Národní kontaktní centrum – gender a věda, Sociologický ústav AV ČR

Národní kontaktní centrum – gender a věda, Sociologický ústav AV ČR

přispívá k budování genderové rovnosti v oblasti vědy a výzkumu. Od roku 2009 organizují Mentoringový program pro středoškolačky se zájmem o technické vědy. Jejich cílem je studentky v jejich zájmu podpořit a spolu s mentorkami jim ukázat, že i ženy mohou být v technických oborech úspěšné. Mentorky tak fungují jako vzory, se kterými se mohou středoškolačky ztotožnit. Sdílí se středoškolačkami své zkušenosti z oborů, ve kterých mezi studujícími i vyučujícími stále převažují muži a odbourávají tak případné obavy středoškolaček ze vstupu do takového prostředí.

Národní síť Zdravých měst České republiky

Národní síť Zdravých měst České republiky

je asociací aktivních místních samospráv, které se programově hlásí k principům udržitelného rozvoje, zapojují veřejnost do rozhodovacích procesů a podporují zdravý životní styl svých obyvatel. V souhrnu lze říci, že Zdravá města, obce a regiony se promyšleně snaží utvářet město (obec, region) jako kvalitní, zdravé, příjemné a udržitelné místo pro život, na základě dohody s místními obyvateli. Zajímavosti konkrétně o mladých ve městech zase nabízí specializovaný web Město mladým.

Rozhoduj o Evropě

Rozhoduj o Evropě

je společným dílem EUTIS, o.p.s. a Centra pre európsku politiku. NPS SD je jedním z partnerů. Projekt sestává z různých (na sebe navazujících) aktivit, které kombinují dialog s osobami s rozhodovací pravomocí s neformálním vzděláváním o Evropské unii.

Seppia o.s.

Seppia o.s.

je o diskuzi mladých lidí s osobami s rozhodovací pravomocí se záměrem získat výstupy využitelné pro tvorbu politiky mládeže a je určen pro mládež věku 13 – 16 let.

Projekt 72 hodin

Projekt 72 hodin

je třemi dny plnými dobrovolnických aktivit (letos v termínu 13. - 16. 10. 2022), které se konají po celé České republice. Kdykoliv během těchto 72 hodin (a zároveň jakkoliv dlouho) se dobrovolníci po celém Česku pouštějí do aktivit, které pomohou druhým, přírodě, či jejich okolí. Výsledkem těchto akcí bývá (letos se bude konat projekt už popáté) mnoho úsměvů, radosti, dobrých pocitů z vykonané práce a mnoho dalších pozitivních účinků.

Vteřina poté, z.s.

Vteřina poté, z.s.

je platformou pro práva dětí, které vyrostly nebo vyrůstají mimo rodinu. Sdružuje děti převážně z dětských domovů a náhradní rodinné péče. Cílem organizace je prosazovat práva ohrožených dětí a dávat jim hlas ve věcech, které se jich týkají.

Zvol si info

Zvol si info

je projekt studentů Masarykovy univerzity, kteří se rozhodli postavit vlivu propagandy v Česku. Pomocí vzdělávacích přednášek a svěží online kampaně učí mladé lidi mediální gramotnosti, kritickému myšlení a schopnosti rozpoznat dezinformace.

#Můžeš to změnit

#Můžeš to změnit

pomáhá mladým lidem získat informace a zkušenosti, ale i kontakty potřebné k tomu, aby mohli začít měnit věci k lepšímu. Poskytuje jim prostor pro komunikaci s politiky a pracovníky obecních úřadů a metodicky a odborně je podporuje. Pokud vám tedy něco v okolí vadí, je hloupost sedět a nadávat. Ve spolupráci se školou, obcí, spolužáky a dalšími spoluobčany to můžete změnit.

Mladí diplomaté

Mladí diplomaté

jsou zapsaný spolek, který vznikl z iniciativy studentů středních a vysokých škol z celé České republiky. Hlavní myšlenkou  je ukázat ostatním studentům, že kromě tradičního školství existují i další způsoby vzdělávání. Tento spolek byl založen za účelem pořádání netradičních edukativních projektů zejména v oblasti diplomacie a mezinárodní politiky či za účelem rozšiřování povědomí studentské i širší veřejnosti o světovém dění.